4. Medytacja energii
Ja to ćwiczenie robię zawsze po Hatha i Kundalini jodze. Z początku najlepiej ustalić sobie czas kilku minut (na przykład dziesięć). Polecam to robić tak jak jest w instrukcji medytacji podstawowej (s.437 JoS), tylko że ja do tego dodaję dwie rzeczy: zegarek i wizualizację wdychania do trzeciego oka wraz wdechem, a powiększającej się aury z wydechem. Jest to dla mnie takie jakby kolejne ćwiczenie oddechowe, tyle że na leżąco (rozstawcie sobie koc na którym ćwiczycie oddechy, bądź karimatę).
Włączcie i postawcie zegar, żeby tykał gdzieś blisko głowy. To ćwiczenie jak również ćwiczenia oddechowe, można robić na polu (korzystając z energii Słońca (tylko chrońcie oczy) i/lub Ziemi, bądź Księżyca w nocy, co bardzo polecam). Ustawcie sobie alarm w telefonie, tylko BARDZO WAŻNE, by był to cichy i spokojny dźwięk (i bez wibracji, chyba, że telefon będzie leżał na czymś bardzo miękkim, nie robiąc przy tym hałasu).
I tu zawsze będzie wdech wstrzymanie i wydech- na sześć (leżąc wstrzymywanie jest łatwiejsze, więc nie sądzę, by to kogoś przerosło, a tu nie chodzi o ćwiczenie oddechowe, więc nie ma sensu iść z czasem wstrzymania do góry). Na wdechu starajcie się czuć, że wdychacie energię trzecim okiem (bądź inną czakrą, albo całym ciałem, ale chyba najlepiej zaczynać od trzeciego). Z początku jest trudno, ale z czasem idzie to coraz lepiej. Wstrzymanie to taki jakby odpoczynek (i kontemplacja nad „wdechniętą” energią), natomiast na wydechu wizualizujcie sobie jasną energię, rozświetlającą całą waszą istotę (na Słońcu jest to o wiele łatwiejsze). Pamiętajcie by się skupiać na tym; dlatego nie jest wskazany zbyt długi czas na początek. W miarę postępów będziecie mogli bez problemu zwizualizować także wdychaną energię.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.